Люди, які знають багато різних фактів, дат завжди вражають своїми знаннями. Уміння вести доповіді без допомоги додаткових матеріалів часто видається магією. Але це не магія, а просто мистецтво добре запам’ятовувати інформацію, зокрема і з текстів.
Швидко переглянути текст
Більшість людей читає книжку з першого речення й до останнього одне за одним. Але щоб читання було більш ефективним, перед тим, як серйозно взятися за текст, пробіжіться усім текстом, щоб ознайомитися з ним і з його структурою. Дуже часто у книжках основні моменти стисло описано на початку розділу, тож пробігшись ними, можна визначити, на що першочергово потрібно звернути увагу.
З’ясувати, навіщо читаєте
Перед тим, як почати читати, потрібно чітко визначити, яку інформацію ви хочете почерпнути з книжки і навіщо вона вам. Це допоможе чітко зрозуміти, що у тексті є важливим, і не дозволить мозку проігнорувати таку інформацію. Наприклад, якщо у вас у руках величезна наукова праця про динозаврів, а вам треба вивчити тільки про птеродактилів, то сформулювавши мету читання, ви допоможете мозку виокремлювати інформацію саме про них, а на решту не звертати увагу. Таким чином, дані про птеродактилів запам’ятаються краще.
Зануритися у текст
Певно, помічали за собою таке, що іноді, читаючи текст, погляд просто блукає по сторінках, а думки в голові геть про щось інше. Це стається через те, що ви не концентруєтеся на самому тексті і відволікаєтесь на сторонні думки, звуки тощо. Занурення у книжку – це ключ до гарного запам’ятовування прочитаного, адже нічого не відволікає від сприйняття інформації. Потрібно зробити книжку своєю реальністю, і тоді буде легше згадати, про що в ній йшлося. Якщо складно концентруватися на тексті, все навколо заважає, вам можуть допомогти генератори шумів. Вони створюють одноманітний шум, який блокує сторонні звуки, але сам не відволікає.
Читати слова групами
Ще одна порада – читати не кожне слово окремо, а одразу фразами. Це не тільки збільшить швидкість читання, а й дозволить цілісно сприймати інформацію, завдяки чому прочитане залишиться у пам’яті.
Шукати асоціації
Більшість нової інформації для людини насправді не є новою, вона базується на вже відомих знаннях. Тому якщо пов’язувати те, про що читаєш, з чимось вже відомим, ймовірність запам’ятати врази зростає. Наприклад, можна пов’язувати історичні дати з датами зі свого життя. Також ці зв’язки допомагають мозку, не лише краще запам’ятовувати, а й швидше згадувати нові знання за потреби.
Comments